[top]

Rozlúčka so slobodou, svatba

Karnevalové kostýmy

Detské kostýmy

Kostýmové doplnky

Karnevalové masky

Klobúky

Mikuláš, Santa, čerti, anjeli

Parochne, fúzy a farby na vlasy

Makeup, kontaktné šošovky, umelé riasy a ďalšie dekorácie

Havajská párty

Halloweenska párty

Srandičky a žartíky

Originálne darčeky

Párty doplnky

Pre športových fanúšikov

Parochne

 

Parochňa je druh kozmetického doplnku alebo zdravotníckej pomôcky, ktorá sa využíva pre zlepšenie estetiky a dekorácie hlavy. Je tvorená vlasmi, či ich náhražkami, ktoré vlasy pripomínajú. Jej nosenie umožňuje človeku rýchlo zmeniť svoj vzhľad, či zakryť nedostatok vlastných vlasov v podobe plešiny. Môžu sa ďalej nosiť z náboženských, či kultúrnych dôvodov. Parochne sa vyrábajú v celej škále vlasových účesov a farieb v závislosti na prianí zákazníka.

Používanie parochní siaha hlboko do histórie a sprevádza ľudstvo už od nepamäti. Prvé potvrdené zmienky pochádzajú zo starovekého Egypta, kde boli nosené ako ochrana proti slnku. Ďalšie zmienky pochádzajú od ďalších kultúr ako sú Asýrčania, Feničania, Gréci, či Rimania. Najväčšiu slávu si parochne zažili od 16. storočia, kedy boli obecne nosené v Európe ako symbol postavenia a ako nutnosť z hygienických dôvodov až do 18. storočia. V súčasnosti sú kvôli tradíciám nosené parochne na príklad v niektorých parlamentoch (Veľká Británia), či na súde.

Parochňa je párty doplnok, ktorý dokonale zmení váš image. Parochne sa vyrábajú v celej škále vlasových účesov a farieb v závislosti na prianí zákazníka.